Töökeskkonnaspetsialist

Hea töökeskkond tähendab töötaja paremat tervist, kõrgemat motivatsiooni ja suuremat tootlikkust.
Väga lihtsalt lahti seletatult tähendab see seda, et kui töötajal on tööl hea olla, oma tööd hea ja mugav teha, siis ta tunneb ennast hästi, on terve ja toodab ettevõtjale kasumit.

Töökeskkonnaspetsialist ei ole kindlasti mitte hirmuäratav tegelane, kes otsib puudusi ja võimalusi tööandjale ettekirjutuste tegemiseks.
Vastupidi – ta peaks olema ettevõtte juhi koostööpartner ja abiline, kelle ülesanne on hoida silm peal sellel, et kolleegidel oleks optimaalsed tingimused oma töö tegemiseks.
Samuti ei piirdu hea töökeskkonnaspetsialisti ülesanne vaid masinate kasutusjuhendite paljundamine ning allkirjade võtmisega paberitele. Hea spetsialist hoolitseb selle eest, et kõik uued kolleegid saaks vajaliku ja ka seaduse järgi nõutava juhendamise uue töökoha ohutusreeglitest ning turvalise töö tegemise oskuse. Vajadusel organiseerib ta ka esmaabi täiendõppe kursuste läbiviimise.
Kontoritöötajate  puhul on oluline näiteks jälgida tööruumides valgustuse, õhu ja kasutatava mööbli kvaliteeti, vältimaks näiteks silma- või rühikahjustusi liiga pimedas või vale kõrgusega toolil töö tegemise tõttu.
Tihti aga mõeldakse, et see on valdkond, mille pealt on firmal võimalik raha kokku hoida. Sellest, kui ekslik selline lähenemine on saadakse paraku aru alles siis kui on juhtunud tõsine või traagiline tööõnnetus või kui raudvarana tundunud töötaja põeb kutsehaigust.

Töökeskkonnaspetsialisti teenuse sisseostmine on sageli otstarbekas kui ettevõttes vastava pädevusega töötaja puudub.

Soovitame luua firmas töökeskkonda ja tööohutust puudutav kord majja juba varakult, teavitada oma personali aegsasti kõikidest kehtivatest turvanõuetest – sellega saadab hea juht kõigile signaali, et hoolib oma töötajatest. 

Võta meiega ühendust, aitame Sul välja selgitada just Sinu ettevõtte jaoks vajaliku ja sobivad lahendused.

Küsi lisa:

Töökeskkonnaspetsialisti teenus

  1. Töökeskkonnaalase töö korraldamine ettevõttes
  2. Töökeskkonnaalane juhendamine ja väljaõpe
  3. Töötajate tervisekontrolli kava väljatöötamine ning töötajate suunamine kohustuslikku tervisekontrolli
  4. Töökeskkonnaalane dokumentatsioon, sh riskianalüüs
  5. Ohutegurite mõõdistamine
  6. Töökeskkonnaalase sisekontrolli läbiviimine
  7. Tööõnnetuste uurimine
  8. Töökeskkonnaalane konsultatsioon