Projekti kirjutamine

Milline on hea projekt,  kes on hea projektijuht, kus kohast ja kuidas heale projektile rahalist toetust leida?
Sa tead, et Sul on suurepärane idee ja võiksid kvalifitseeruda toetuse saajaks, kuid Sa ei oma piisavalt kogemust või aega, et ise projekti kirjutamise ja aruandlusega tegeleda.

Siin ulatame Sulle oma abikäe. Meie spetsialistid on omal alal tegutsenud ligi 15-aastat. Selle perioodi jooksul on omandatud vajalikud nipid ja tehnikad projektide kirjutamisel ning hea ülevaade erinevatest fondidest eraldatavate toetusvõimaluste kohta. 

Projekti puhul on oluline meeles pidada, et see koosneb alati mitmest etapist, millest ühtegi ei tohiks teistest vähemtähtsaks pidada.
Sageli arvatakse ekslikult, et olulisim on saada fondist raha kätte ja et kõik muu laabub iseenesest, peaasi et mingi tegevus toimub. Nii see paraku ei ole. Selle kohta on lähiminevikus kajastatud mitmeid kahetsusväärseid näiteid ka Eesti meedia vahendusel.

Kui ideefaas on läbitud, taotlus kirja pandud ja ka projekti tegevus teostatud – on läbitud vaid pool teekonnast. Kui poolele teele jõutakse tahtejõu ja entusiasmi jõul tavaliselt kergemini, siis kogemustele tuginedes võib öelda, et viimane samm – aruandlus – võib osutuda tõsiseks proovikiviks. Projektitoetuste puhul on lõpparuandlus on nagu punkt lause lõpus. Kui see jääb tegemata või ei ole tehtud nõuetekohaselt, on asi lõpetamata ja võib juhtuda, et eraldatud toetus tuleb tagastada.

Seepärast soovitame kasutada professionaalide abi. Projekti looja võiks mõelda nii, et mõistlikum on maksta kokkulepitud summa selle eest, et kogu asjaajamine laabuks ja ei peaks hiljem riskima võimalusega, et tuleb fondile tagasi maksta oluliselt suurem summa.

Kõige sagedamini on meie poole pöördutud spordiürituste ja -alaliitude toetustaotluste, ettevõtte stardi- ja jätkutoetuste projektidega.

Lisainfo projekti kirjutamise kohta

Projekti kirjutamise teenused

  • Projektitaotluste koostamine
  • Projektide aruandlus
  • Konsultatsioonid
  • Äriplaani koostamine
  • Projektijuhtimine


Hinnakiri

Projektitoetuste puhul ei ole võimalik kujundada kindlat hinnakirja.
Hinna kujunemine sõltub alati projekti suurusest ja keerukusastmest. Samuti konkreetstest kliendi soovidest nt projekti juhtimise või projektijuhi assisteerimise osas.

Konsultatsiooni hind on tunnipõhine:  100 €/h + km